צמח חד שנתי קרוב של הלפופית IPOMEA

אוהב שמש מלאה ומטפס מהר ופורח במשך כל חודשי הקיץ . הפרחים בצבע אדום , בצורת כוכב קטן עם כותרת ארוכה . העלים מנוצים בצורה עדינה ויפה ביותר . מכאן גם השם הלועזי - star glory , Or Cypress Vine

הריבוי על ידי זרעים שקל לאספם אחרי הפריחה , אלה גם נובטים לבד באביב במקום שנשרו בקיץ הקודם. זהו צמח נחמד , בייחוד לגינה הקטנה ובמקום שרוצים כיסוי מהיר למשך הקיץ.

רות בנימין , מהנעשה בחוות הנוי , גן ונוף , ספטמבר 1959


מצאנו בסיפרה של רות בנימין - הצמח הנכון במקום הנכון - את התיאור הבא:

להלן עוד פרק מתוך סיפרה של רות בנימין ז"ל , ממייסדות תחום הגינון בישראל ומי שהובילה וניהלה את חוות הנוי במשך שנים רבות הכתוב מטה הוא מפרי עטה , ציטוט מלא . שגיאות ניסוח או בוטניות הם במקור , או לפי המידע שהיה קיים בזמנה ( א.ב.)

קוומוקליט מנוצה Quamoclit pennata
משפ' החבלבליים Convolvulaceae 
מטפס עדין הפורח במשך כל הקיץ, עד לירידה חדה של הטמפרטורה בסתיו. רצוי לזרוע אותו ישר במקום, באביב. הצמח מטפס במהירות, ע''י לפיתה (כמו כל משפחת החבל־ בליים), אך בגלל עלוותו העדינה אינו מהווה מיטרד.
הפרחים בגוון אדום-שני, בצורת כוכבים קטנים, מעל כעין 'צינור קצר. העלים דקיקים ומנוצים בגוון ירוק כהה, ומבליטים עוד יותר את הפרחים היפים והמרובים. עיקר הפריחה בגידול מופנה לשמש.
לקראת הסתיר מתפתחים זרעים מרובים הנושרים ונשמ רים באדמה, ונובטים בכמויות גדולות באביב. זהו הזמן לשים לב ולדלל (או להעתיק) – שאם לא כן, עלול להיווצר "ג'ונגלי בלתי רצוי, גם צפוף מכדי לאפשר התפתחות הצמ חים, וגם עלול לחנוק צמחים אחרים במקום.

מתוך ספרה של רות בנימין - הצמח הנכון במקום הנכון הפרק - חד שנתיים

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio