אינדקס מאמר

רות בנימין (1923 - 1976) מומחית לגננות נוי.

כרונולוגיה
1923 , רות בנימין )לבית שטיינר( נולדה בגרמניה. 
1935 , עלתה לארץ ישראל בגיל 12. בימי מלחמת העולם השניה התנדבה לחיל הנשים הבריטי. עם השתחררה מהצבא הבריטי עבדה כ"פרקטיקנטית" בגן עצי הפרי של מקוה ישראל.
1948 , במלחמת השחרור שירתה בצה"ל כקצינה.
השתתפה בקורס לשתלנות באוניברסיטה העברית
1949 , החלה את עבודתה בחוות הנוי כטכנאית וכמנהלת המקצועית של התחנה.
1955 , נשלחה להשתלמות באנגליה, מטעם ארגון המזון והחקלאות ) F.A.O (. בזמן ההשתלמות שהתה בגן ההדגמה "ויסלי" ועבדה בעיקר במחלקת הריבויים.

ב-1951, השתלבה כטכנאית בכירה בחוות הנוי ובהמשך הייתה למנהלת לאור הצלחותיה בהפעלת המקום. בתקופת פעילותה הופצו צמחים רבים שגודלו וטופחו בחווה לראשונה לכל אזורי הארץ.

נוסף לעבודתה השוטפת בחווה, פירסמה מאמרים מקצועיים, חומר הדרכתי ורשימות על צמחי הנוי מטיפוחי החווה בירחונים "השדה" ו"גן ונוף".

הישגים מדעיים

רות בנימין הפכה את חוות הנוי אשר הוקמה ע"י משרד החקלאות ב-1949 בעמק חפר, כמרכז להדגמה והדרכה של צמחי נוי. החווה הייתה למוקד ארצי של תצפיות, נסיונות איקלום וריבוי ותצוגה של צמחי נוי בשיתוף עם ארגון הגננים בישראל. החווה גם מילאה את התפקיד החשוב בהפצת ידע לגננים מקצועיים, אדריכלי-נוף וחובבים. 

מבחינה ניהולית, הייתה החווה קשורה תחילה למשרד החקלאות הראשי, ב-1963 עבר ניהולה למשרד האזורי בחדרה וב-1973 היא נספחה למינהל המחקר החקלאי, עם הכוונה מקצועית ע"י המחלקה לפרחים ולצמחי נוי של המינהל.

תרומה ופעילות ציבורית במינהל המחקר החקלאי ומחוצה לו:

בנוסף לעבודתה השוטפת בחווה, ניהלה רות בנימין קשרי חילופים הדוקים עם מוסדות בוטאניים בחו"ל ונהגה לפרסם לעתים קרובות מאמרים מקצועיים וחומר הדרכתי ב"השדה" ו"גן ונוף".

רות בנימין נפטרה ב-1976, בגיל 53.

בתחילת שנות ה-70 החלה להכין ספר כולל על צמחי הנוי בישראל. הספר - "צמחי גן ונוי – הצמח הנכון למקום הנכון" בעריכה יצחק גולני, יצא לאור בהוצאתסטימצקי וארגון הגננים בישראל , בשתי מהדורות, 1977 ו-1983. . היא זכתה לקרוא את טיוטת הספר, אך נפטרה זמן קצר לפני פירסומו.

מוקירי זכרה של רות בנימין מציינים שהיא תרמה הרבה לפיתוח גננות הנוי בישראל. הודות לידיעותיה, נסיונה המעשי וכושרה הפדגוגי הצליחה לחנך דור גננים הפעילים כיום בכל הארץ.

Joomla SEF URLs by Artio