תכלת דראפ עלי הגביע שלו מכוסים שערות דביקות שיח Plumbaginaceae עופריתיים

שיח מטפס-נשען בעל עלים בצבע ירוק בהיר ופריחה בצבע תכלת. הצמח יכול לטפס על עצים עד לגובה של כ- 4 מטר וניתן לעצבו כשיח הגזום לגובה הרצוי. זן זה   שאוקלם בחוות הנוי, פרחים בצבע תכלת-כחול, הפריחה חלה במרבית חודשי השנה (מרץ עד דצמבר). מתאים לשתילה כצמח כיסוי, כגדר או כשיח מטפס ברוב אזורי הארץ בשמש מלאה ובכל סוגי הקרקע

הצמח וותיק מאד בארץ. הוא הגיע אלינו מחבל הכף שבדרום אפריקה, ונפוץ בגינות וותיקות. לרבים מאיתנו זכורים הפרחים שנהגנו בילדותינו, להדביק על תנוך האוזן כעגילים. באותם ימים, שתלו רק את הזן בעל הפרחים בצבע תכלת בהיר..

הצמח יכול לטפס על עצים עד לגובה של כ- 4 מטר ויותר, תלוי בגובה העץ עליו הוא מטפס ולכן יש לתת לו את המרחב המתאים. עפרית הכף מתאימה לשתילה בכל אזורי הארץ, בתנאי שמש מלאה או צל חלקי, בקרקעות מסוגים שונים ובתנאי שתהיינה מנוקזות. נחשב לצמח חסכן במים.  ניתן לעצבו כשיח הגזום לגובה הרצוי, אולם אז יש לקחת בחשבון, שעם פעולת הגיזום, אנו מפנים גם את הפריחה, כלומר, עוצמת הפריחה תפגע. ואכן, ניתן לראות לעיתים את הצמח הזה שתול באיי תנועה, והגננים גוזמים אותו על בסיס קבוע, וחוסכים מאיתנו את הפריחה. הצמח מתאים לשתילה כצמח כיסוי גבוה ומתפשט למדרונות גדולים, כגדר או כשיח מטפס ליצירת מסך..

תמונות שצולמו בגן הבוטני חוות הנוי

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio