משפחה- ביגנוניים Bignoniaceae מוצא דרום אפריקה
מקודם קראו לה ביגנוניה קומטסה שרה Bignonia Comtesaa Sarah מטפס זה בעל גידול איטי אינו נשיר והענפים ארוכים וגמישים וללא שורשונים . הפרחים הגדולים בצבע וורוד חזק מאוד נאים והירק מבריק . צמח זה לא נפוץ עדיין בגלל הריבוי הקשה ומצליחים בו רק בכמה מקומות . כנראה שיש להרבותו מייחורים עשביים בתחילת הקיץ . צמח זה יכול במשך הזמן להגיע לגובה רב.
                             רות בנימין מהנעשה בחוות הנוי גן ונוף מאי 1959


מוצאה של הפודרניאה הורודה הוא מדרום אפריקה משני אזורי אקלים שונים מאפשר שימוש גנני במגוון רב יותר של אזורים . מטפס נשען או שיח גדול מדות ירוק עד יכול להגיע לגובה של 8 מ ורוחב של 2 מ . הענפיים מעוצים ארוכים העלים נגדים מנוצים בצבע ירוק כהה אורכם כ15 סמ ; הפריחה מרשימה בצבע ורוד הפרח דמוי חצוצרה אופניי למשפחת הביגנוניים הפריחה בקצות הענפים במכבדים בקוטר של 2-25 ס מ במשך כל הקיץ והסתיו המוקדם. הפודרניאה מתאימה לגידול ברוב חלקי הארץ מלבד אזורים קרים מאוד בהם יורד שלג הנערם למשך זמן רב ורוחות עזות. במקרה של קור קיצוני יפגע הנוף העליון של הצמח אך הצמח התאושש ויגדל עם עליית הטמפרטורה .קצב הגידול בשנה הראשונה איטי ולאחר מכן בינוני יתרון יחסי לעומת מטפסים אגרסיביים יותר. דלה במגוון קרקעות רצוי מנוקזות בשמש מלאה. בצל חלקי- תגדל אבל לא תפרח במלוא יכולתה. צמחים ותיקים ניתן לחדש על ידי גיזום חזק באביב.
הפודרניאה הורודה מתאימה כמטפס על פרגולות על גדר רשת לכיסוי שטחים גדולים למסלעות גדולות במכלים לגינות גג. בשל הריבוי מזרעים קימת שונות בצבע הפרחים הנעים בין ורוד לורוד בהיר עד לבן. קיים מין נוסף של פודרניאה podranea brycei פורחת בסתיו צבע הפריחה ורוד חזק יותר מהפודרניאה הורודה הפרח יותר גדול ושעיר. מין זה אינו נפוץ במשתלות.
תמונות נוספות של הפודרניאה בחוות הנוי

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio