רוצה לשמוע עוד - חייג 055-807223

 

נקודות טריגר ומרפק טניס: סיבה, אבחון וטיפול

נקודות טריגר - Triceps Brachii , Pectoralis Major , Pectoralis Minimus , Serratus Anterior , Serratus Posterior Superior , Supinator , Brachioradialis , Extensor Carpi Radialis Longus , Supraspinatus , Extensor Digitorum , Anconeus

קינזיו - 

Triceps Brachii , Pectoralis Major , Pectoralis Minimus , Serratus Anterior , Serratus Posterior Superior , Supinator , Brachioradialis , Extensor Carpi Radialis Longus , Supraspinatus Extensor Digitorum , Anconeus

 

מרפק טניס
מרפק טניס מתואר כפציעת שימוש יתר הגורמת לכאב בחלק החיצוני של המרפק, במיוחד כאשר אוחזים או מכופפים את פרק כף היד לאחור. נקודות טריגר (Myofascial) הן סיבה שכיחה אך מתעלמים ממנה. הם גורמים למרפק טניס או ישירות על ידי גרימת מתח חריג על הרקמה הפגועה, או בעקיפין על ידי גרימת כאב המחקה את מרפק טניס. נקודות טריגר נמצאות בדרך כלל אצל הסובלים ממרפק טניס, וטיפולי טריגר פוינט עוזרים מאוד בהקלה או בהעלמת מרפק טניס.

במאמר זה אנו בוחנים מהן נקודות טריגר וכיצד הן גורמות למרפק טניס. אנו נסקור בדיקות פשוטות שאתה יכול לעשות כדי לראות אם יש לך מרפק טניס שנגרם על ידי נקודות טריגר, ולאחר מכן ניתן לך אסטרטגיה שתעזור לחסל את מרפק הטניס שלך.


מהו מרפק טניס (אפיקונדיליטיס לרוחב)
מרפק טניס הוא גירוי או פציעה בחלק החיצוני של המרפק שבו מחוברים רבים משרירי האמה. התקשרות זו נקראת האפיקונדיל הצידי, ומכאן השם הטכני של אפיקונדיליטיס לרוחב. המצב שכיח אצל שחקני טניס, ומכאן השם טניס מרפק, אך הוא יכול להיגרם מכל פעילות חוזרת ונשנית המערבת אמות ואחיזה. זו אפילו בעיה נפוצה אצל אלה המשתמשים ללא הרף במחשב.

מהן נקודות טריגר
במילים פשוטות, נקודות טריגר הן אותם גושים הדוקים בשרירים שלך שמטפלים מוצאים. אנו מכסים אותם הרבה יותר במאמר שלנו יסודות נקודת טריגר. הם מתחילים כגושים קטנים ואז מתפתחים לאט עם הזמן, ובסופו של דבר יכולים להתחיל להפנות כאב, אבל עוד לפני כן הם גורמים לשריר שבו הם נמצאים להתהדק בצורה חריגה


הסיבה למרפק טניס
ההסבר הפשוט של מרפק טניס הוא שפעילויות חוזרות יוצרות לחץ על הצמדת השרירים באפיקונדיל לרוחב (מחוץ למרפק שלך) הגורמת לגירוי, המוביל לדלקת ולפציעה. גידים איטיים להחלים ויכול להיות הצטברות של רקמת צלקת הגורמת לגירוי נוסף, מה שגורם למצב להחמיר
בנוסף ליצירת לחץ על ההתקשרות באפיקונדיל הצדדית, הפעילויות החוזרות גורמות להידוק השרירים ולפתח נקודות טריגר, אשר מהדקות עוד יותר את השרירים. אטימות זו יוצרת מתח נוסף על החיבור באפיקונדיל לרוחב. זה יוצר את ההבדלים החשובים הבאים.

במקום רק פעילות חוזרת שגורמת ללחץ יש לך פעילות חוזרת בתוספת מתח חריג.
נקודות טריגר יכולות לגרום לכאב בפני עצמן.
ההבדל שזה גורם המפתח הוא שתחת המודל הרפואי הפשוט אם מסירים את הלחץ מפעילות חוזרת (למשל מנוחה או סד) והבעיה אמורה להיעלם. המציאות היא שנקודות טריגר לא חולפות עם מנוחה ולכן המתח החריג נשאר, והמצב לא מצליח להחלים. גם אם הכאב ירגע עם מנוחה, פלטה או תרופות, כשהמתח החריג יישאר הוא יתלקח במהירות שוב.

כיצד נקודות טריגר גורמות למרפק טניס
בצורה ישירה - כפי שצוין, נקודות טריגר עלולות לגרום למרפק טניס על ידי גרימת מתח חריג בשרירי האמה הנצמדים לאפיקונדיל הצידי בחלק החיצוני של המרפק.

נקודת טריגר שריר סופינטור גורמת לכאב במרפק דוגמה לנקודת טריגר של שריר האמה (Supinator) המפנה כאב לצד המרפק
בַּעֲקִיפִין - נקודות טריגר יכולות להפנות כאב לאזורים הרחק מנקודות הטריגר בפועל. רבים מפנים כאב לאזור המרפק כדי שיוכלו לחקות או להוסיף לכאב של פציעה במרפק טניס. במקרה זה אותן תנועות או פעילויות המלחיצות את הפציעה בחלק החיצוני של המרפק לעיתים קרובות גם מלחיצות את נקודות ההדק. לכן, אותה פעילות יכולה לגרום לכאב הן במישרין והן בעקיפין. לבסוף, כאב מנקודות טריגר יכול לגרום לרגישות למערכת העצבים כך שכל כאב מוגבר. זה נדון עוד במאמר שלנו על פיברומיאלגיה, אבל המשמעות היא שאפילו אותות כאב קלים יחסית מהמרפק או נקודות ההדק מורגשים הרבה יותר גרועים ולא מרפים.

הראיות לכך שנקודות טריגר הן גורם גדול לנקודות טריגר
אין ספק שנקודות טריגר הן גורם גדול למרפק טניס. מדענים קבעו שפעילות גורמת להם ושהם גורמת להידוק השרירים

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio