שפחה: יערתיים Caprifoliaceae
מוצא: דרום ומזרח ארצות הברית


מטפס נכרך נשיר מותנה, בעל קצב צימוח מתון המתאים לגינה קטנה. העלים נגדיים, חלקים, מעוגלים ובעלי פטוטרת קצרה מאד, ונראים כמעט יושבים על הגבעול, צבעם ירוק-כחלחל מעט מבריק.
הפרחים ערוכים בשיבולת קיצונית המכילה מספר רב של פרחים. הם אינם ריחניים, צבעם כתום-אדום מבחוץ וצהוב מבפנים. הפרחים עדינים ואלגנטיים והם מופיעים באביב ועד סוף הקיץ.
מתאים לשתילה בצל חלקי או מלא באזורי הארץ החמים וגם בשמש מלאה באזורי השפלה.
מופע מיטבי של הצמח מתקבל בצל חלקי. יש לשתול בקרקע קלה מעושרת בקומפוסט, ולהשקות בכל חודשי הקיץ. כדי לקבל צמח מטפס חייבים לתמוך אותו, ואז יגיע לגובה של 5-7 מטר, אחרת יקבל אופי שיחי. מתאים לכיסוי גדר, אפשר לשתול ממש צמוד לקירות הבית ולא לחשוש. מתאים לשתילה במיכל כשהוא מטפס על סולם דקורטיבי. יכול לשמש כצמח כיסוי למדרון במפנה צפוני או מזרחי. לא מתאים לכיסוי פרגולה. בזכות היותו מטפס בעל צימוח מתון אפשר להסתפק בגיזום הצמח אחת למספר שנים, ורק אם יש צורך בכך.

להלן עוד פרק מתוך סיפרה של רות בנימין ז"ל , ממייסדות תחום הגינון בישראל ומי שהובילה וניהלה את חוות הנוי במשך שנים רבות הכתוב מטה הוא מפרי עטה , ציטוט מלא . שגיאות ניסוח או בוטניות הם במקור , או לפי המידע שהיה קיים בזמנה ( א.ב.)

יערה ירוקת-עד Lonicera sempervirens
משפ' היערתיים
מטפס בעל פרחים בגון אדום בהיר, ומחוסרי ריח. הצמח מרגיש טוב בשמש מלאה, ואילו בחצי-צל ימעט בפריחה. הגידול איטי. הפריחה כמעט במשך כל השנה.
הריבוי קל, מייחורים

מתוך ספרה של רות בנימין - הצמח הנכון במקום הנכון הפרק - צמחים לבתי קברות

מיני יערה בחוות הנוי

 

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio