הדפסה

Moringa Oleifera מוריגה אוליפרה

 

{phocagallery view=category|categoryid=75|imageid=691|float=left}

במסגרת עבודתי על האתר נפגשתי באיש יקר , ציוני נלהב , ששם לו למטרה להכניס את גידול המורינגה , מתוך הכרה בתכונותיה המושלמות מההיבט החקלאי , הכלכלי וקיימות סביבתית

שמתי לי למטרה לעזור לאדם יקר זה בהפצת הבשורה , מכירת העצים ואו תוצרת העץ , בעיקר האבקה

מורינגה מכונפת / אוליפרה  - העלים נאכלים טריים או מבושלים. כל חלקי העץ מכילים כמויות גדולות של ויטמינים

רשימת מרכיבים

השוואה בין מרכיבי המורינגה למוצרים שונים

מורינגה מכונפת / אוליפרה היא עץ בינוני עד גבוה. מבנה העץ אוורירי, בעל תפרחות לבנות ריחניות,  העלים נאכלים טריים או מבושלים. כל חלקי העץ מכילים כמויות גדולות של ויטמינים בעיקר  .

המורינגה היא עץ ירוק עד, המגיע בבגרותו לגובה של כ 8 מטרים וידוע ברחבי העולם כבעל ערכים תזונתיים ותכונות מרפא יוצאות דופן העולות בהרבה על אלו של מרבית הצמחים המוכרים לנו . עץ המורינגה המכונפת גדל היטב גם בתנאים קשים של מיעוט משקעים וקרקעות דלות בחומרים מזינים. מקורו של עץ המורינגה במורדות הרי ההימלאיה שבצפון הודו והוא נפוץ כיום בהודו כולה, דרום מזרח אסיה, מרבית ארצות אפריקה ומרכז ודרום אמריקה. בחלק גדול מאזורים אלו מגדלים את המורינגה לצרכים חקלאיים (מזון) ורפואיים מזה אלפי שנים .

באחרונה התגלו בעץ המורינגה המכונפת ובעיקר בעלים שלו סגולות מרפא מופלגות, הכוללות, ע'פ הפרסומים, חומרי קורט המונעים מחלות רבות. נערכו ניסויים רבים באימוצו, ע'י המו"פ של חקלאי ישראל, וכיום הוא מגודל בארץ לצרכים מסחריים. כאשר אין צורך לגדל עצים גדולים במשך שנים רבות, אלא להרבות עלים בצמחים צעירים ולקצור אותם.

לעץ המורינגה תרמילים מאורכים ודקים בצבע ירקרק חום ומכאן שמם (מקלות תיפוף). ניתן לאכול את התרמילים הצעירים לאחר בישול קצר במים. בתוך התרמילים זרעים הניתנים לאכילה לאחר בישול או קליה קצרים והמזכירים בטעמם אפונת גינה. לעלים הירוקים ניחוח דק המזכיר עדשים או בוטנים והם ניתנים למאכל מבושלים או טריים וטעמם מעט מריר ומעט חריף. אפילו הפריחה אכילה.

מוצרי הבריאות שהם בעקרם תוספי מזון מעלי המורינגה מופצים בכל בתי הטבע בארץ ובאינטרנט.

ההבדלים בין המורינגות הן בשימוש שלהם. כלומר אם רוצים מורינגה לסלט או לפרי למאכל, כלומר המורינגה שכולם מדברים עליה מבחינה רפואית, אז צריך לשתול את המורינגה המכונפת. אם מחפשים עץ שהוא יותר בשביל הנוף המרשים ועם רוחב שלכארבע מ' אז אני ממליץ על המורינגה סטנופטלה.

Joomla SEF URLs by Artio