הדפסה

שם לטיני: Podranea ricasoliana
משפחה- ביגנוניים Bignoniaceae
מוצא: דרום אפריקה

מקודם קראו לה ביגנוניה קומטסה שרה Bignonia Comtesaa Sarah

מטפס זה בעל גידול איטי , אינו נשיר והענפים ארוכים וגמישים וללא שורשונים . הפרחים הגדולים בצבע וורוד חזק מאוד , נאים והירק מבריק . צמח זה לא נפוץ עדיין בגלל הריבוי הקשה ומצליחים בו רק בכמה מקומות . כנראה שיש להרבותו מייחורים עשביים בתחילת הקיץ . צמח זה יכול במשך הזמן להגיע לגובה רב.

רות בנימין , מהנעשה בחוות הנוי , גן ונוף , מאי 1959

עוד מאמר שכתבה רות בנימין ז"ל , ממייסדות תחום הגינון בישראל ומי שהובילה וניהלה את חוות הנוי במשך שנים רבות הכתוב מטה הוא מפרי עטה , ציטוט מלא . שגיאות ניסוח או בוטניות הם במקור , או לפי המידע שהיה קיים בזמנה ( א.ב.)

צמחים שאינם בררנים לגבי מידת הצל
הצמחים המתוארים להלן זקוקים להגנה מעטה, ובלבד שלא יעמדו בשמש מלאה במשך כל היום. בדרך כלל, הם יתפתחו יותר טוב באור מאשר בצל, אך אין להחליף את האור בשמש ישירה, בייחוד לא בשעות החמות.
נזכור גם מה שכבר ציינתי קודם ; ככל שהאיזור קריר יותר, יכול הצמח לסבול יותר שעות שמש. מכאן, שבתנאים מסויימים יגדלו צמחים מקבוצה זו גם בשמש.

מטפס בעל עוצמת גידול בינונית. עלים בגון כהה מבריק, ופרחים גדולים כמעט במשך כל השנה, בגוון ורוד יפה, עם סימונים יותר כהים. הצמח היה ידוע בשם Comtessa Sarah, אך זיהיתי אותו באחד הגנים הבוטניים באיטליה בשמו הנכון.
למטפס הזה ענפים ארוכים וגמישים, אשר נשענים על כל עצם בשכנותו, ובצורה זו הוא מתרומם. מכאן, שיש צורך לקושרו בחוטים כדי שלא יפול.
ריבוי הפודרניאה מייחורים חצי־עציים וייחורי ראש.
רק לעתים רחוקות תיתן זרעים.

מתוך ספרה של רות בנימין - הצמח הנכון במקום הנכון הפרק צמחי צל

 

Joomla SEF URLs by Artio