הודעה לעיתונות

חנוכת פינת צ'ילה בגן הבוטני 'חוות נוי' בעמק חפר 29.9.16

במסגרת סדרת אירועים המתקיימים בישראל לציון יום העצמאות ה-206 של צ'ילה, נערך טקס חנוכת פינת צ'ילה בגן הבוטני 'חוות נוי' בעמק חפר בו צויין  ברית גנים תאומים עם הגן הבוטני של אוניברסיטת UA אוסטרל בוואלדיביה שהוכרזה על ידי  אונסקו כבירת התרבות של אמריקה הדרומית2016 . היוזמה לארוע  היתה של חבר לשכת הקשר ישראל צ'ילה זאב הגלי, תושב עמק חפר בשיתוף עם הנהלת עמותת הגן הבוטני חוות הנוי.

הטקס התחיל בשירת ההימנונים שלך שתי המדינות שנוגנו  ע"י מוזיקאי עולה חדש מצ'ילה אריאל טורו שגם הנעים במהלך הטקס עם שירים בעברית וספרדית.

טוביה גולדשטיין, נשיא הלשכה לקשרי תרבות ישראל צ'ילה ומכון או'היגינס בישראל שהנחה האירוע, הזמין את רני אידן, ראש המועצה האיזורית עמק חפר לברך. בדבריו בירך את שגרירת צ'ילה, את ראש המועצה זמר, את הגנים הבוטנים, את הלשכה והמכון ואת הקהל הרב על נוכחותם.

חיזקי סיבק, יו"ר עמותת הגן הבוטני, שבירך גם הוא את  הנוכחים ציין  שיוזמה זו של שיתוף פעולה בין עמים  מבטאת את מורשת הגן ואף את מורשתו של שמעון פרס שהטקס נערך בצל פטירתו  והביע תקוה כי סטודנטים ובני נוער מצ'ילה יגיעו לבקר בגן ויראו בעמק חפר בית.

גולדשטיין והגלי סיפרו לקהל כי  ברכות לארוע התקבלו משורה ארוכה של גופים ואישים בארץ ובצילה ובינהם , מר   עומר סאבט, ראש העיר וואלדיביה, מד"ר מילטון חימנס, יו"ר הגן הבוטני בוואלדיביה חבר הפרלמנט של צ'ילה חורחה טארוד, פדרו אגיררה, יו"ר לאומי של מכון או'היגינס בצ'ילה פדרו גאררה, יו"ר של מכון או'היגינס בוואלדיביה.

ראש המועצה זמר, דאיב גאנם, הודה על ההזמנה להשתתף באירוע זה חשוב וניצל את ההזדמנות להזמין את השגרירה, את נציגי עמק חפר את הנהלת הגן הבוטני ואת נציגי לשכת הקשר  להתארח בזמר למפגש ולארוחת  חגיגית בסגנון ערבי טיפוסי

שגרירת צ'ילה, מוניקה חימנז, נשאה דברים נרגשים כשהיא מדגישה, שבשלושת החודשים שהיא בישראל, נחשפה לפעולות והיוזמות הרבות והמגוונות של הלשכה לקשרי תרבות ישראל צ'ילה, כולל אירוע חשוב זה. הדגישה גם את הסיפוק הרב שהיא חשה אישית וכנציגה של צילה לראות את הנוכחות המשותפת  של  ראש המועצה של עמק חפר וראש המועצה זמר והביעה משאלה שהשלום יישכון בקרוב באזור.

בהמשך הטקס נחנכה באחד מחלקי הגן הבוטני פינת צ'ילה אליו הקהל ליווה  את השגרירה, ראש המועצה, יו"רי הלשכה והגן הבוטני בנטיעת עץ Jaracanda טיפוסי לצ'ילה וארצות דרום אמריקה גם באדמת עמק חפר.

{phocagallery view=category|categoryid=140|limitstart=0|limitcount=0|float=right}

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio