מקור

 נלחמים להצלת חוות הנוי ליד מדרשת רופין

לאחר 65 שנות פעילות , ועקב החלטה של בית המשפט, יוקטן שטח הגן הבוטני של 'חוות הנוי' ליד מדרשת רופין ב 15 דונם, שיועברו למדרשה.
השטח המועבר כולל את הכניסה לגן, מבני המשרדים, וכל כניסת התשתיות (מים וחשמל). הגן הבוטני יישאר ללא תשתיות, ללא מבנים, שחלקם מבני מורשת, וללא אפשרות כניסה וביקור.
כבר היום מתחיל הגן להתייבש עקב חוסר השקיה. משרד החקלאות והמועצה האזורית עמק חפר, שהגן נמצא בתחומה, יכולים עדיין לשנות את המצב ולהציל את הגן. אריאל בנימין, בנה של רות בנימין ז"ל אשר ניהלה את החווה, מרכז מאבק ציבורי להצלת הגן הבוטני.
לא רבים יודעים כיום, אבל מגדלי הפרחים בישראל חבים הרבה לגן הבוטני, ולזכרה של רות בנימין. הסיפור הבולט ביותר הוא הרוסקוס, עצבונית החורש, שהפך למוצר ישראלי ייחודי בשוק ענפי הקישוט, ושומר על מקום יציב בשוק עד היום.
הכל החל ב-1970, כשרות ז"ל הציעה לצעיר הנמרץ גבי לוקר, אז איש מועצת הפרחים, לנסות ולהפוך את ענפי השיח הנפוץ בגינות למוצר מסחרי, בגלל תכונותיו המיוחדות. רבים לִגלגו אז על רות, כי "מה היא מבינה בשיווק"; אבל היה קומץ שהקשיב לה, "והשאר היסטוריה" כמאמר הקלישאה.
בסיפור המלא אפשר לצפות בסרט הווידאו שהכין הגמלאי גבי לוקר; הגישה דרך אתר הידיעון.
ראוי אפוא שמגדלי הרוסקוס ושאר ענפי הקישוט, במיוחד תושבי עמק חפר, ירתמו עכשיו להצלת פינת החמד, שהיא חלק ממורשת הענף שלנו; ולו למען זכרה של רות בנימין.

כדי לסייע אפשר להתקשר אל אריאל בנימין This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. טלפון: 055-8807223, או להיכנס לאתר גינת נוי וגם לאתר ארגון לגננות ונוף.

המקורות: מערכת הידיעון + www.ginatnoy.co.il

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio