טרופי   עצים Sterculiaceae סטרקוליים

העלים מצולעים . צורת עלה יכולה לנוע בין מלבני, דמוית ביצה רחבה או אובלית . קצות עלים הם בדרך כלל משוננת (שיניים), או אונות באופן בלתי סדיר. עלים רבים נוטים לצנוח כלפי מטה, נותנים לעץ את המראה כי הוא קמל, הצד העליון של העלים הוא בצבע ירוק כהה עם מרקם . העלים מחוספסים ומצופים שעווה כדי להגביל את אובדן הלחות באקלים חם. בצד התחתון של העלים נע בין כסף לצבע חלודה ו.קליפת העץ היא בצבע אפור, והוא נחשב רך למדי. זרדים קטנים וצמיחה חדשה יכולים לפעמים נראים כנוצה והם נפוצים יותר בצבע חלוד בצבע החום.

העץ מייצר פרחים גדולים, לבנים, באביב. פרחים מתחילים כמו ניצן אחד ארוך, ולאחר מכן מפרידים לחמישה עלי גביע יותר רזה כפי שהוא מתבגר. כל אחד עלה גביע יכול להיות עד שבעה סנטימטרים. עלי הגביע של הפרח מתכרבלים החוצה וסביב האבקנים הלבנים וזהב הממוקם במרכז. הפרחים הם ליליים וריחניים במיוחד, מה שמרמז שהם עשויים למשוך עשים . פרחים מואבקים מייצרים פירות בצורה של קפסולה קשה. הפירות במרקם גס מאוד ולעתים מכוסים בשערות בצבע חום. הבשלת הפרי יכולה להמשך עד שנה שלמה. הקפסולה משחררת מספר עצום של "זרעים מכונפים." , הוא צמח פופולרי בגינות וגינון.

אחד השמות הנפוצים הוא עץ צלחת אוכל. הניצול של העלים הוא בדיוק מה שהשם מתאר. עלים בוגרים הם גדולים מאוד, והגיעו לאורך ולרוחב של עד שלושים וחמישה סנטימטרים. הם יכולים לשמש גם כצלחות בפועל או כאריזה ואחסון על ידי עטיפת חומרים בפנים. העלים יכולים לשמש גם כשיטת פרימיטיבית של גגות מניעת דליפות. . הפרחים יכולים לשמש כבושם נעים ואפילו יכולים להרחיק חרקים. הפרחים גם מספקים מספר השימושים רפואיים. ניתן להכין טוניק יעיל, כמו גם בשימוש כתרופה לדלקת, כיב קיבה, בעיות דם, ואפילו גידולים. העץ האדמדם של יכול לשמש לקרשים. מכיוון שהעץ הוא רך, זה לא נחשב להיות מאוד חזק. עם זאת, הוא עמיד מאוד וגמיש במידה מסוימת, מה שהופך אותו מושלם לקרשים וארגזי עץ

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio