הלן עוד פרק מתוך סיפרה של רות בנימין ז"ל , ממייסדות תחום הגינון בישראל ומי שהובילה וניהלה את חוות הנוי במשך שנים רבות הכתוב מטה הוא מפרי עטה , ציטוט מלא . שגיאות ניסוח או בוטניות הם במקור , או לפי המידע שהיה קיים בזמנה ( א.ב.)

ניזרה סינית (אסטר) Callistephus (Aster) chinensis 

משפ' המורכבים Asteraceae

פרחים מרשימים וטובים לקטיףבגוונים רביםאחידיםמלבן ועד סגול כההדרך ורוד וארגמןהצמחים גבוהיםבעלי גבעול חזק וזקוףאך כיום אפשר למצוא כבר כל־כך הרבה זנים שונים, שיש ביניהם גם יותר נמוכים ומיגוון רב של צורות-פרחיםחלקיםמסולסליםובגדלים שונים

בדרך כללכששתיל מגיע לפריחה על הסתעפות באמירלא יוסיף עוד פרחים רביםזאת הסיבה שבשוקי הפרחים למכירה רואים לעיתים קרובות צמח שלם על שורשיו

מתוך ספרה של רות בנימין - הצמח הנכון במקום הנכון הפרק  - חד שנתיים 

להלן עוד פרק מתוך סיפרה של רות בנימין ז"ל , ממייסדות תחום הגינון בישראל ומי שהובילה וניהלה את חוות הנוי במשך שנים רבות הכתוב מטה הוא מפרי עטה , ציטוט מלא . שגיאות ניסוח או בוטניות הם במקור , או לפי המידע שהיה קיים בזמנה ( א.ב.)

אסטר אנגליה-החדשה Aster novae-angliae
משפ' המורכבים Asteraceae
בשנים האחרונות הוכנסו לארץ זנים חדשים ויפים לאוסף האסטר הרב־שנתי. הזנים האלה הם בגווני ארגמן, עם פרח גדול (באופן יחסי) וצימום נמוך. מוצאם מאמריקה הצפו נית. הם עולים יפה בכל האזורים.
הזנים שהיו נפוצים בעבר שייכים למין אסטר בלגיה־החד שה ( A . novi - belgii ), בגונים תכלת - סגול, בעיקר. צימוחם יותר גבוה ופרחיהם יותר קטנים.
מגדלים את זני האסטר בקבוצות, כ־4 שתילים למטר מרובע אחד. פריחתם חלה בסוף הקיץ ונמשכת חודשיים בקרוב. אפשר להאריך את תקופת הפריחה אם גוזמים את הפרחים שנבלו.
הזנים החדשים, שהוזכרו, מתחילים לפרוח מוקדם יותר,
לפעמים לפני חודש יולי, ומאריכים בפריחתם.
האסטר מפתח נצרים רבים בחורף. מדי שנה, בסוף החורף
יש לפרק את הגוש ולשתול מחדש נצרים צעירים, שתיל הנשתל באביב – פורח בתפרחת מלאה כבר בסתיו של אותה שנה.

מתוך הצמח הנכון במקום הנכון מאת רות בנימין-פרק רב שנתיים

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio