תצלום מקורי של גן הוורדים -

There are no images in the gallery.

תיעוד של ביקור מערכת גן ונוף בחוות נוי במאי 1959 - כל מילה נוספת מיותרת

----------------

חלקת הוורדים בחוות נוי מכילה אוסף עשיר ומגוון של כמה מאות מינים וזנים ואפשר להבחין בה שני חלקים .החלק העליון על הגיבעה עשוי כמתכונת גן וורדים מובהק , אם כי בצורה מאופקת וצנועה:ערוגות מטופחות יפה של כלאי תה עם שבילים ופסי דשא חורצים ומקיפים:סוכה , פרגולה וקשתות עם וורדים מטפסים , וכן פינות מעניינות בשיפועי הגבעה עם וורדים ננסיים ועם פוליאנתה וישוריאנה כצמחי כיסוי , ובפינות אחרות - פוליאנתות ופלוריבונדות לזניהן . במורד הגבעה משתרע שדה וורדים ובו המשך האוסף , מטע האם , חלקה נסיונית וחלקה שעדיין לא הושלמה - החלקה ההיסטורית . ליד כל וורד קבוע שלט הנושא את שמו ומוצאו , וזה דבר חשוב מאוד לכל גנן המבקר במקום לא רק לשם התרשמות אלא לשם לימוד.

אינני יודע אם כבר הגיע הזמן לקבוע היכן הכתר של הגננות בישראל , מכל מקום חוות נוי היא פנינה יקרה וזוהרת בכל יפעתה

מסע אביבי אל עולם הוורד , גן ונוף יולי 1959

תיעוד גידול הוורדים בחוות הנוי משנת 1949 על ידי דוד צירקין

כותבת ורדה.

התחלתי להיזכר בימים שלמדתי בתיכון רופין  בין 1955 -1958 ואז השתתפתי בחוג לגידול ורדים בהדרכתו של דוד גלעד . דוד הביא אוסף של ורדים לחווה ועבד בה עד שעבר להקים את גן הורדים ברמת גן . מכיוון שגם בירושלים יש גן ורדים מפואר  ניסיתי למצוא את דוד בגן זה .
למזלי, גיליתי שדוד גלעד קשור לגן הורדים כי היה חבר מועצת הפרחים בישראל שחיפש מקום לארח את תערוכת הורדים הבינלאומית שתוכננה ל-1981 .
וכך הוסב גן הנשיא לגן הורדים את ההסבה תכנן אדריכל הנוף יוסף סגל בנו של יחיאל סגל מתכנן הגן המקורי .
 
Pin It
Joomla SEF URLs by Artio