מעמדו המשפטי , והשייכות של הגן הבוטני חוות נוי  מוכרעים בימים אלו. אנו מבקשים שתקראו בעיון את העצומה כפי שהיא מופיעה בקישור שלהלן -

בקישור הבא

 תודה על התייחסותכם ונשמח אם תחתמו 

להלן הנוסח 

"עוד מאמץ קטן אחד , והצלנו את הגן הבוטני חוות נוי אשר בעמק חפר

 המסע שהתחלנו , אנו נאמני הגן ,  לפני כ 5 שנים מגיע לישורת האחרונה . אין בפינו מילים להודות לאנשים רבים וטובים הן במשרד החקלאות והן מחוצה לו שתמכו בגן הבוטני חוות הנוי. בעזרתם , ובעזרת חותמי העצומה הראשונה , הגן הוכר כגן בוטני , אחד משמונה בישראל , הוא מומלץ להכרה כאתר מורשת , ועוד כחודש אמור להיחתם ההסכם שמסדיר את החלפת השטחים שמשרד החקלאות נתן ליזם הנדלן תמורת הגן.
לצערנו התיאבון של יזם הנדלן גדול ביותר , ועל מנת להרוויח עוד מטר ועוד דונם , הוא מתעקש לקבל לידיו עוד כ 15% משטח הגן , כחלק מהפשרה.
החלפת השטחים עומדת לפני חתימה בסוף החודש ותונה כרגע בידי הצוות המשפטי , שאם כל הכבוד וההערכה , ליבו אינו נתון לעצים לצמחים ולמורשת , אלא להסכמים משפטים מפולפלים, והוא מסוגל , כפשרה לוותר על חלק מהגן. 
וכל זאת מהסיבה הפשוטה ששרת החקלאות הנוכחית מסרבת להביע עמדה . הבאת עמדה של שרת החקלאות כמוה כהנחייה לצוות המקצועי של משרד החקלאות.

שימו לב , שרת החקלאות !!!, תושבת קיבוץ שפיים , הממונה על המועצה לגנים בוטנים מסרבת לנקוט עמדה בעד גן בוטני , הקיים מאז 1949 , אשר בקרוב יוכר כאתר מורשת .
האם חברת הקיבוץ מעדיפה נדלניסט על גן בוטני ? האם היא שכחה מאיפה היא באה ? האם מעייניה נתונים ליום שאחרי הבחירות ? 

מה יותר חשוב - שבעה דונם כתוספת ל- 400 שבונה מדרשת רופין , או שבעה דונם מתוך 40 של גן בוטני , שבעה דונם של צמחייה , של יופי ומורשת ?

אנחנו מבינים ש 15% שטח שרוצה מדרשת רופין , הם כקלף מיקוח , כאמצעי ללחוץ על הרשויות , וזאת מאחר שהעומדת בראש משרד החקלאות אינה מביעה את עמדתה בצורה נחרצת ומאפשרת לכל המאכרים לנסות ולהשיג עוד ועוד.

אנו קוראים לכם לחתום על העצומה , ולהפנות אותה בצורה ישירה לשרת החקלאות טל. לישכתה 039485800 פקס. 039485835  דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  . 
אנו קוראים לתושבי עמק חפר לפנות לראש המועצה על מנת להסב את תשומת ליבו ,מירצו ואת כל מעייניו לטובת הגן הבוטני אשר משמש מקור לגאוות תושבי עמק חפר."

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio