תאריך 16 בספטמבר 2014 בשעה 09:15, מאת tom raz <This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>:

כמה מילים מהשבוע האחרון,

הכסיה בפריחה מדהימה קידמה את פני על מדרכות הקיבוץ...

בשבוע בו נזכרתי בקרובי שכאן ואלו שהלכו,בפינה עם נוכחות וניחוחות של חיי בוסטנאים בשנות הקמת המדינה,הגעתי גם לבית הספר התיכון שליד מדרשת רופין,ונוכחתי בפעלתנות של ברק,חזקי,תומר ג. ואילן,לקדם את נושא החווה בין תלמידי י"ב.כפי שהתמונות מלמדות,לא חסכו התלמידים מאמצים ונרתמו לפתרון בעיית הכיסוח בחווה עם רובוט מעשה ידיהם.שום דבר לא מובן מאליו,וזה שהחווה מוכרת במועצה כאתר לפעילות חינוכית,זה אומר הרבה על התכוונות המועצה על הפעילות שנעשית בקרבה.נרשמו מספר קטן של תלמידים-מה שמדגיש בפנינו שאין רובוטים שיעשו לנו את העבודה...כך חשבתי על כך למול השפלרה שבסמוך לכניסה לחווה,ועל המקום שבו היינו בשנה שעברה,שהיא הפכה לחלק מהסיפור הציבורי של למה אנו נחלצים להגן ולשמר מתקני השרשה ושיחים מאוקלמים-והיום כבר יש בצידה צנרת חדשה לטובת השקיית העצים כדי שמשימתנו לשמור את המקום חי ובית לתלמידים,תתממש.

לא חלפו כמה רגעים והגיעה ויקטוריה,שמכינה תיק עבודות בצילום והביאה לחווה תפוחים,לכבוד השנה החדשה..שיהיה לנו תפוח בדבש...המבקרים הגיעו מכפר סבא והסכימו שהמקום הוא חוויה שקרובה להם ולחצי מדינה בערך...

בעודי מחפש דרך לסיים את היום,הגיע ישראל דרורי,עם מסמכים ומפה להשלים את מפוי העצים בתיק התיעוד.ישראל מכין רישום מדויק ככל האפשר של הצמחיה בחווה וכן הערכה של המופע של כל צמח.

ישראל לימד אותי תכנון צמחיה בזמנו ונחשב בארץ לאוטוריטה בתחום.והיתה לי שעה של נחת לשמוע ממנו על החוויות שלו מעבודת הכנת תיק התיעוד.

בעוד ישראל עובד,הגיעה קבוצה של מבקרים לחוג...ברור קצר העלה שהם משתתפים בחוג שנפתח ברחבי בחווה ועוסק בסיירות בגן וסביבתו.

כך חלף לו יום,ושמתי פעמי לעמק מהצד השני של ואדי ערה,והרהרתי בדרך על כך שאנו מיצגים,ביחד רעיון,לא תמיד ברור לכל אחד מה רואה רעהו,אבל  תמיד צריך לזכור שהתקשורת ביננו חשובה מאוד בכל שלב.

תמונה תמונה תמונה תמונהתמונה תמונה

Pin It